SERIA THERMOMIX PODSTAWY: MĄKA MIGDAŁOWA

SERIA THERMOMIX PODSTAWY: MĄKA MIGDAŁOWA

Mąka migdałowa jest bardzo droga. Patrząc na ceny na półkach sklepowych czasem mnie ogarniał szał. Aż któregoś dnia mnie oświeciło, gdy spojrzałam na cenę całych migdałów! Thermomix,c(czy Monsieur Cuisine) przecież ze spokojem podoła! Ponieważ mąka ta ma tendencję do bardzo szybkiego jełczenia, mielenie bezpośrednio według potrzeby, jest jeszcze trafniejszym argumentem, aby nie kupować gotowej w sklepie!

MĄKA MIGDAŁOWA

Ten rodzaj mąki jest bardzo KETO ;). Mąka migdałowa jest bezglutenowa! Jest ona dość ciężka i tłusta. Dlatego też nie nadaje się na puszyste wypieki. Ale za to świetnie się nada na kruche ciasta, spód do tarty, ciasteczka typu „cookies”.

Więcej o różnych mąkach możesz poczytać tutaj.


Migdały

MIGDAŁY BLANSZOWANE CZY NIEBLANSZOWANE?

Do przygotowania tej mąki możesz użyć migdałów całych, nieblanszowanych. Możesz również je obrać ze skórki, dobrze osuszyć i przejść do etapów przygotowania mąki. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak obrać migdały, zarówno metodą manualną, ale także … w Twoim robocie kuchennym Thermomix, lub Monsieur Cuisine!


PRZECHOWYWANIE MĄKI MIGDAŁOWEJ

WŁASNORĘCZNIE ZROBIONĄ MĄKĘ Z MIGDAŁÓW BLANSZOWANYCH LUB NIEBLANSZOWANYCH MOŻESZ PRZECHOWYWAĆ DO 3 MIESIĘCY W HERMETYCZNYM SŁOIKU, W CIEMNYM, SUCHYM MIEJSCU. Ale osobiście polecam Ci przygotowywanie takiej ilości, jaką akurat potrzebujesz. Jak wspomniałam wyżej, ta mąka ma tendencje do jełczenia, wolę więc unikać jej przechowywania.


MĄKA MIGDAŁOWA

Thermomix, lub Monsieur Cuisine
PORCJA NA 250 gram
WYPOSAŻENIE DODATKOWE
 • Thermomix
 • lub Monsieur Cuisine (Lidlomix)

SKŁADNIKI

 • 250 g migdały (obrane ze skórki, lub nie – jakie wolisz)

INSTRUKCJA OBSŁUGI
 

 • Wrzuć migdały do miski robota kuchennego
  Mielone migdały Thermomix, Lidlomix
 • Nastaw na 15 sekund/prędkość 5
  Maka migdalowa
 • Teraz nastaw na 10 sekund/prędkość 6
  Mąka migdałowa
 • Sprawdź, czy pasuje Ci drobność mąki, jeśli jest wg Ciebie zbyt grubo zmielona, nastaw na dodatkowe 10 sekund/prędkość 6-7
Udostępnij na Facebooku


5 1 Głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze