JAK DOBRZE WYBRAĆ UŻYWANY THERMOMIX TM31

JAK DOBRZE WYBRAĆ UŻYWANY THERMOMIX TM31

Od kilku lat na rynku mamy nowiutkie modele Thermomixa TM6. Zakup u przedstawiciela wiąże się z bardzo poważnym wydatkiem. W tej chwili, z tego co się orientuję, kosztuje on około 5500zł. Fakt, jest to wydatek na lata, no ale jednak nie każdego na to stać. Można też znaleźć używany Thermomix, sprzedawany na takich stronach jak olx, czy allegro, tu już cena tego samego modelu (TM6) może spaść o 250 – 800 złotych. Zaczyna robić się ciekawiej, co nie zmienia faktu, że nadal jest to spora suma. Poprzedni model TM5 jest dość rzadko spotykany, jego kariera trwała krótko, ponoć były jakieś problemy techniczne. Można go jednak znaleźć w cenie około 3000 – 3200 zł. Ja jednak polecam …. :

WYBÓR TM31

Kocham TM31. Dlaczego? Ten wpis nie jest po to by Cię przekonać. Nie będę Ci tutaj przedstawiać moich argumentów, o tym poczytaj tutaj. Powiem jednak krótko, że mój TM31 mam od 2008 roku i jest po prostu niezawodny! Nigdy mnie nie zawiódł, nigdy się nie zepsuł! To jest moja “never ending love”

Cena używanego TM31 na olx czy allegro oscyluje między 1200 zł do 2000 zł (aczkolwiek rzadko spotykane aż tak drogie)

Thermomix używany

Choć nie jestem może podłączona do cookido, ale w internecie znajduję tysiące pomysłów. Można kombinować do woli.

A na mojej stronie jest osobna rubryka z przepisami na Thermomix.

Przyjmuję zatem, że na zakup Thermomixa już się zdecydowałaś/eś i teraz chcesz po prostu zwiększyć swoje szanse na zakup tego cudownego sprzętu, choć używanego, to w najlepszej jakości:


NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE UŻYWANEGO TM31

1.

INWENTARZ

poproś sprzedawcę o pokazanie następujących elementów i akcesoriów:

1. Thermomixa – maszyny


2. Miski TM
➡ która rozkłada się na części:
2A misa (naczynie miksujące solo) + 2B dno misy (podstawa naczynia miksującego) + 2C nóż + 2D uszczelka

THERMOMIX UŻYWANY - na co zwrócić uwagę - misa, podstawa, nóż, uszczelka - jak wybrać używany Thermomix


3. Pokrywy
➡ która składa się z następujących elementów:

3A pokrywy + 3B uszczelki pokrywy + 3C miarki

THERMOMIX NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ - pokrywa elementy

4. Szpatułki

5. Motylka

6. Koszyczka

CZY WARTO KUPIĆ UŻYWANY THERMOMIX - motylek kopystka koszyczek


7. Przystawki VAROMA
➡ składająca się z 3 elementów

7A wkład głębszy dolny + 7B wkład płytki środkowy + 7C górna pokrywa (przeźroczysta, lub ciemna wersja)

THERMOMIX VAROMA elementy - JAK DOBRZE WYBRAĆ UŻYWANY THERMOMIX


** 8. Instrukcja obsługi – choć nie naciskałabym na to, gdyż można spokojnie wszystko znaleźć w sieci


2.

SPRAWDŹ STAN ZNISZCZENIA I CZYSTOŚCI POSZCZEGÓLNYCH ELEMENTÓW

Model TM31 wszedł na rynek w 2004 roku, także możesz znaleźć Thermomix używany nawet 17 letni. Trudno tu wymagać od właścicieli tak zwanego “stanu jak nówka”, niemniej jednak ważne jest, by elementy były czyste, nie przypalone. To będzie również świadczyć o tym, jak bardzo dbały był przez te wszystkie lata jego właściciel.

Każdy zniszczony, zaniedbany lub nieobecny element TM31 wiąże się z obowiązkiem jego zakupu, a co za tym idzie kolejnym wydatkiem. A zatem również wpłynie na cenę końcową sprzętu – i możliwość negocjacji. Pełna lista elementów TM31 – możliwych do zakupienia znajduje się na oficjalnej stronie Vorwerck. Kliknij tutaj, by sprawdzić ceny. Na dzień dzisiejszy, to jest sierpień 2021 roku:

Miska – Naczynie miksujące TM
2A misa (naczynie miksujące solo) = cena 349zł
2B dno misy (podstawa naczynia miksującego) = cena 40 zł
2C nóż z uszczelką = cena 235zł
2D sama uszczelka do noża = cena 30zł


Pokrywa
3A pokrywa z uszczelką = cena 65zł
3B sama uszczelka pokrywy = cena 30 zl
3C miarka = cena 30 zł

Motylek = cena 30 zł


Koszyczek = cena 55zł


Przystawki VAROMA cały komplet to koszt około 250 zł – dwie wersje pokrywy – przeźroczysta i nieprzeźroczysta

Szpatułka/kopystka to cena 62 zł – akurat to jest moim osobistym zdaniem zbędny element – praktycznie nigdy go nie używam


3.

DOWIEDZ SIĘ O DACIE ZAKUPU

To dość istotna informacja, gdyż w zależności od rocznika, miały miejsce pewne modyfikacje w firmie. I tak oto

OD STYCZNIA 2013 roku do czasu premiery TM5 (czyli listopad 2014) – nastąpiła zmiana białego plastiku, z którego była robiona obudowa maszyny. Została ona wymieniona na bardziej białą, błyszczącą – zamiast białego matu, który ponoć żółkł szybciej (nie mam porównania niestety, mam osobiście wrażenie, że mój model z 2008 nadał ładnie, biało się prezentuje).

MIĘDZY STYCZNIEM 2013 A LIPCEM 2014 ponoć miarka (3C) oraz pokrywa (7C) zestawu Varoma – często pękały pod wpływem ciepła


4.

SZYBKA KONTROLA TECHNICZNA

Jeśli masz możliwość sprawdzić to osobiście, to idealnie! Przed spotkaniem ze sprzedawcą przygotuj sobie odmierzone idealnie 100g cukru i około 200 g wody i przejdź do “kontroli technicznej kupowanego sprzętu”:

1. Sprawdź czy motylek zakłada się prawidłowo na nożach
2. Sprawdź w pustym naczyniu czy i jak działają funkcje UGNIATANIA CIASTA Ciasto (ugniatanie) TM6, oraz OBROTY WSTECZ TM31 Obroty wsteczne
3. Teraz wrzuć do miski 100 g cukru i sprawdź, czy waga prawidłowo odmierzyła 100g
4. Zostaw cukier w misce i nastaw robota na 15 sekund/prędkość 9 i po tym czasie sprawdź jak wygląda Twój cukier puder – czy jest drobny i jednorodny – przekonasz się o jakości noży
5. Wysyp cukier, wlej wodę i nastaw robota na GOTOWANIE NA PARZE (VAROMA) /4 minuty i sprawdź czy działa podgrzewanie

Jeśli jednak zamówiłaś swój sprzęt online i nie masz opcji podjechania, to poproś właściciela aby wykonał dla Ciebie prezentację filmową z opisanymi tutaj punktami.


UŻYWANY THERMOMIX – PODSUMOWANIE

Ten artykuł nie był o wyższości tego sprzętu nad innymi. Używany Thermomix jest świetną alternatywą, za niższą cenę. I choć nie jest on internetowo połączony z całym światem i nie wykonuje kilku manewrów jak jego młodsze siostry, to wysoka jakość tego sprzętu pozostaje bez wątpliwości na najwyższym poziomie! Wystarczy poczytać, ile osób posiada ten model od lat – bez ani jednego zepsucia.

Nie chcę też porównywać tutaj TM31 do Lidlomixa (o przystosowaniu przepisów z TM na MC, przeczytaj tutaj). Mniemam, że jeśli trafiłaś/eś na moją stronę, to tylko dlatego, że decyzja została już przez Ciebie podjęta! Ten wpis ma Ci pomóc przebrnąć przez etapy zakupu używanego sprzętu i przygotować Cię do sprawdzenia, co kupujesz. Nie gwarantuję Ci 100% efektów, zdarzają się oszuści w sieci. Mam jednak nadzieję, że zmniejszysz swoje szanse, by na jednego takiego wpaść.

Zawsze staram się przyciągać pozytywne myśli i zdarzenia, bo to również zwiększa szanse na dobry zakup. Zatem życzę Ci dobrych ludzi, fajnych wymian oraz zadowolenia ze sprzętu.0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze