KITCHENAID – MIESZADŁA DO MIKSERA

KITCHENAID – MIESZADŁA DO MIKSERA

Z początku byłam pogubiona. Mój KitchenAid miał mieszadła różne i po wieloletnim użytkowaniu Thermomixa, trudno mi było się połapać, która końcówka do czego. Ten bardzo krótki wpis jest po to by tą wiedzę uporządkować.


KOŃCÓWKA DO UBIJANIA – TRZEPACZKA / RÓZGA

Dzięki swojej formie, wprowadza do ubijanych składników dużo powietrza. Mieszanka przygotowana “trzepaczką” jest lekka i delikatna.

Ta końcówka służy do ubijania na przykład:
– białek,
– piany,
– jajek z cukrem,
– śmietany

– lodów

Jest także idealna do wykonania:
– naleśników,
– sufletów,
– biszkoptów.


Ale również zrobisz nią
– omlety,
– sosy,
– a także przygotujesz majonez.

Osobiście uważam, że ubite białka w tym robocie, są lepiej napowietrzone, niż w Thermomix.

KITCHENAID RODZAJE MIESZADEŁ KOŃCÓWEK - trzepaczka

Odpowiednikiem tej końcówki w kuchni jest : trzepaczka ręczna. Zwykłą trzepaczką ręczną możesz wykonać mniej więcej te same czynności co rózgą Kitchenaida, z tą tylko różnicą, że nieco bardziej się napracujesz 😁

PISCHINGER, PISZINGER - kitchenaid - krem czekoladowy

KITCHENAID MIESZADŁA PŁASKIE – MIESZANIE

To jest końcówka, która służy do wymieszania składników.

Czyli mieszanie składników na ciasto kruche, zmieszanie masła z cukrem, mąki z żółtkiem, lukru, etc. Możesz nim zmieszać także składniki na mięso mielone czy też tłuczone ziemniaki!

KITCHENAID RODZAJE MIESZADEŁ KOŃCÓWEK - mieszadło płaskie

Na stronie KitchenAida można znaleźć różne rodzaje mieszadła płaskiego. Ze stali nierdzewnej, wykonane z aluminium i pokryte nieprzywierającą powłoką nylonową (to na zdjęciu powyżej po lewej stronie). Oraz to, z silikonowym zgarniaczem, które tu widzisz na zdjęciu po prawej stronie. To ostatnie, wg producenta: “Służy do miksowania mas o normalnej lub ciężkiej konsystencji, takich jak masa na ciasto, lukry, ciasteczka i purée ziemniaczane. Konstrukcja FLEX ze zgarniaczem zapewnia szybsze miksowanie bez zatrzymywania silnika i używania szpatułki.” Osobiście … nie widzę różnicy między obydwoma końcówkami w użytkowaniu. Moim zdaniem, to był zbędny wydatek.


HAK – WYRABIANIE CIASTA

Ta końcówka służy do wyrabiania ciast

– drożdżowych,
– piernikowych,
– makaronowych,
– czy na chleb itd.

KITCHENAID RODZAJE MIESZADEŁ - hak

Podobnie jak w przypadku mieszadła płaskiego, haki Kitchenaida można znaleźć w wersji ze stali nierdzewnej, lub aluminium pokrytym nieprzywierającą powłoką nylonową.

KITCHENAID – MIESZADŁA

Mam nadzieję, że tym krótkim wpisem pomogłam rozwiać wątpliwości.
Jeśli masz KitcheAida i szukasz pomysłów na przepisy, to kilka znajdziesz tutaj. Baza przepisów ciągle rośnie 😉5 3 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze