SPLIT – RESTAURACJA DVOR

SPLIT – RESTAURACJA DVOR

RESTAURANT
DVOR SPLIT
– INFORMACJE OGÓLNE

Put Firula 14 21000 Split, Croatia

otwarte pon – sobota, cały rok: 08.00 -12.00
niedziela: 9.00 – 12.00

szef: brak informacji


Nieco oddalony od centrum Firule (Split)
Promenada wiodąca przez plaże Splitu, przez kilka kilometrów, pełna jest różnych kawiarni, miejsc spotkań przy drineczku, ale też kilku restauracji. Tak oto, obserwując szczęśliwych Chorwatów, spacerujących, czy … opalających się na plaży, a nawet kąpiących się w morzu (jest … 20 listopada!!), nagle zauważyliśmy na skale przepiękny, czerwony budynek. Odstający wyglądem od dość … nieładnych bloków, które ciągną się całą nadmorską esplanadą. W bloku skalnym stworzone zostały takie jakby piętra, sakady na których wystawiono stoliczki i tymi “stoliczkowymi, schodami”, które są przeznaczone dla osób pijących kawę w Dvor, lub sączących wino – można dojść do restauracji. Jak już staniesz na właściwym piętrze, obróć głowę do tyłu i … zobacz jak widok zapiera dech w piersiach!

DVOR (SPLIT) – CENY I JAK TO FUNKCJONUJE

Na niższych piętrach restauracji, jak wspomniałam, funkcjonuje kawiarniana część “Dvoru”. Można tu spotkać kobiety, które zapewne spotykają się tutaj na babskie pogaduszki. Albo mężczyzn, rozmawiających o meczach, albo biznesach? Są też pary z dziećmi, pieskami. Wszyscy uśmiechnięci. Przy czerwonym budynku restauracji, a także wewnątrz budynku, wydzielone zostały stoliki dla osób, które chcą coś zjeść. Widok stąd jest majestatyczny.

Kelnerzy i kelnerki, to przystojni ludzie, ładnie ubrani, elegancko, ale na luzie. Jak wszędzie w Dalmacji, oczywiście, władają niemal idealnym angielskim.

Karta menu konkretna, niezbyt długa. To lubię. Są zimne przystawki, przystawki na ciepło. Te ostatnie są wielkości normalnego dania (risotto, makarony), więc uwaga! Następnie lista dań mięsnych oraz rybki. A na koniec 3 desery.

Ceny … dość wysokie. Ryby są bardzo bardzo drogie. Reszta jest znacznie niższa.

RESTAURANT DVOR

FINE Dining

i tak bym określiła styl wiodący tego miejsca.

RESTAURACJA DVOR – jedyny minus

Ktoś mnie uprzedzał, przed przyjazdem do Dalmacji, że powinniśmy uważać na rachunki, bo często są doliczane dodatkowe pozycje. Do tej pory nie zdarzyło nam się to ani razu. I w Dvorze, był ten pierwszy raz właśnie. Naliczono nam dodatkowe 3 pozycje. Szkoda bardzo, że to się zdarzyło. Bardzo chcę wierzyć, że to był po prostu błąd, a nie celowe zdarzenie.

JEDZENIE W DVOR (SPLIT)

A jedzenie jest w Dvorze przepyszne. Od samego początku do samego końca – czyli jak ja to nazywam: regularność jakości została zachowana 😉

PRZYSTAWKA

Na przystawkę był tatar z tuńczyka. Rzadko wybieram tuńczyka, ale tym razem mnie naszło. Poszatkowany jak lubię, idealnie doprawiony, z małym, sezamowym krakersem. Niebo w gębie

DALMACJA, CHORWACJA, SPLIT - Restauracja Dvor Split

DANIE GŁÓWNE

Na danie główne wybrałam coś z listy “hot starters”. Było to smoked risotto, z krewetkami, mulami, a w środku rozpływający się ser! Wow!! Jedno z lepszych risotto, jakie jadłam w życiu.

CHORWACKIE WAKACJE - Restauracja Split Dvor

DESER I KAWA, czyli podsumowanie

No i szef pociągnął temat dobrego jedzonka do samego końca naszego kulinarnego doświadczenia. Często powtarzam, że po dobrym deserze (następującym po dobrej przystawce i daniu) poznasz dobrą restaurację! Tu mieliśmy wybór między musem czekoladowym (z lekką nutką alkoholową), Christmas Cake (z cudnymi cynamonowymi jabłkami), oraz Lava cake. Wybraliśmy te dwa pierwsze, które tu widzisz na zdjęciu. Nie dość, że pięknie podane, ślicznie wyglądające to jeszcze były przepyszne. Trudno mi polecić jeden deser, bo oba były równie zaskakująco smaczne!

Podsumowując, Restauracja Dvor, to bardzo fajny i dobrej jakości FINE DINING w Splicie. Jeśli nie chcesz jeść, to wpadnij tutaj na chill, przy jednym ze stolików, czy sof ustawionych na schodach skalnych. Wypij bardzo dobrą kawę, albo wypij lampkę wina spoglądając na magiczny widok sąsiadującego naprzeciwko Hvaru. Podziwiaj przepływające co jakiś czas statki. Ciesz się radością życia Chorwatów korzystających z uroków ich pięknego miasta. Oczywiście o tym spokojnym widoku, o którym tu piszę, można mówić jedynie poza sezonem. Z tego co relacjonują lokalsi, w okresie letnim jest tu dość spory harmider!0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze