RESTAURACJA LAUZA

RESTAURACJA LAUZA

RESTAURACJA LAUZA W BORDEAUX – informacje ogólne

LAUZA RESTAURANT

5 rue du Hâ

33000 Bordeaux

szef: BARBARA MICHELON, ROMAIN SCHLUMBERG


Restauracja Lauza w Bordeaux stała się naszym “stałym miejscem”. Albo jak to mawiają Francuzi “kantyną”. Wcale nie dlatego, że przypomniały nam się szkolne obiady. Ale dlatego, że czuliśmy się tam po prostu dobrze. Myślę, że to jedno z fajniejszych miejsc w Bordeaux.

Byliśmy tam kilka razy, dlatego z czystym sercem mogę powiedzieć, że jakość jedzenia i atmosfera nie były przypadkowe. Jakość jest constans! Serio. Ludzie, którzy prowadzą tą restaurację – zarówno szef jak i ekipa rządząca na sali – są niesamowicie sympatyczni, “na luzie”, a jednocześnie nieprzesadnie eleganccy.

RESTAURACJA LAUZA W BORDEAUX – CENY I JAK FUNKCJONUJE

Restauracja Lauza to miejsce na super lunch, w przyzwoitej cenie (przystawka plus danie dnia w cenie 18 euro! – normalne porcje). Sprawnie, ale nie w pośpiechu. Bez niepotrzebnego przeciągania. Kelnerki znają się na swojej robocie, potrafią idealnie doradzić, odradzić, a i tez odpowiednio dobrać winko.

Zaś wieczorem, fajna kolacja. Jak wszystkie inne restauracje – Lauza otwiera się od 19h30. Ale w trakcie wakacji letnich można było już w okolicach 18 usiąść z lampką wina przy smacznych tapasach. Jak jest po sezonie – nie wiem. Ale zadzwoń, albo napisz do nich zanim tam pójdziesz.

A jedzenie? PYCHA! Nie będę dużo mówić, wrzucam zdjęcia. One same za siebie mówią. A ponieważ byliśmy tam kilka razy, zmieszałam fotki trochę ze sobą.

RESTAURACJA LAUZA – MENU

RESTAURACJA LAUZA – PRZYSTAWKA

Restauracje w Bordeaux - Lauza

Na menu było coś w rodzaju “sałatka z pomidorów”. Jako, że staram się ograniczać mięso, to wybrałam to danie. Granita z soku z pomidorów. Nie tylko idealnie doprawione, ale sama jakość produktów była już zachwycająco pyszna!

RESTAURACJA LAUZA – DANIE GŁÓWNE

Restauracja Francja Bordeaux
Lauza
Restauracja Lauza Bordeaux

RESTAURACJA LAUZA – DESER

Restauracje we Francji

Raz skusiliśmy się na wersję lunczową z deserem. Niebo w gębie ! Znowu – nie tylko pyszny smak, ale też śliczny widok na talerzu!


Ciekawa jestem jak sobie Lauza poradzi z sytuacją z Covidem. Bo ewidentnie ten temat mocno wpłynął na restauracje w Bordeaux (i nie tylko zresztą). Z powodu pandemii wiele miejsc w tym mieście było zamkniętych. Lauza działała sprawnie, w maseczkach, z odpowiednim dystansem. Czuliśmy się tam bezpiecznie pod tym względem. Mam nadzieję, że będą nadal funkcjonować i będą w tym samym miejscu, w tym samym składzie. Na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy!

Mega polecam!1.5 2 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze