OXO GOOD GRIPS FLEX – ELASTYCZNA ŁOPATKA NYLONOWA DO PATELNI

OXO GOOD GRIPS FLEX – ELASTYCZNA ŁOPATKA NYLONOWA DO PATELNI

Firma OXO, jest dla mnie trochę za bardzo “plastikowa”. Wiele ich przedmiotów kuchennych jest właśnie z tego materiału. Większość z nich nawet wygląda zbyt “sztucznie” moim zdaniem. Trochę jak zabawki do domku dla lalek. Ale przechadzając się kiedyś po sklepie “Wiliams Sonoma” w którymś ze stanów w USA, mignęła mi przed oczami łopatka Flexible tourners Good Grips. Dobrze, że mogłam wówczas je dotknąć i poruszać nimi, aby zrozumieć, że z pewnością bardzo mi się przydadzą w mojej kuchni.

DWA ROZMIARY

Łopatka kuchenna

Łopatki można jeszcze znaleźć w dwóch rozmiarach dużym i małym, choć producent zdaje się produkuje już tylko jeden. Mam oba rozmiary i z obu korzystam równie często. Jeśli musiałabym wybrać tylko jeden, to chyba optowałabym za większym.


ŁOPATKA NYLONOWA

Firma OXO ma w swojej ofercie podobnie wyglądające łopatki silikonowe. Te ostatnie są bardziej sztywne i nadają się do innych funkcji. Mam jedną taką silikonową łopatkę OXO, ale używam ją znacznie rzadziej. W zasadzie podobna jest ona do metalowych czy drewnianych łopatek, które również są bardziej twarde. Łopatki silikonowe nie są ani lepsze, ani gorsze, służą po prostu do innych czynności.

Łopatkę OXO możesz ze spokojem umyć w zmywarce, aczkolwiek nie jest to obligatoryjne, gdyż bardzo łatwo się ją myje 🧽 ręcznie. Jest ona odporna na temperaturę do🌡 200 stopni Celsjusza.

Oczywiście, ponieważ jest wykonana z nylonu, możesz jej używać do powierzchni wrażliwych. Nie porysuje teflonowej patelni, czy powierzchni ceramicznych.


ŁOPATKA NYLONOWA OXO GOOD GRIPS DO CZEGO SŁUŻY

Łopatka nylonowa OXO

Nadaje się ona do podważania delikatnego lub bardzo cienkiego jedzenia. Nie ma lepszej łopatki by podnieść naleśnika z patelni, bez jego uszkodzenia. Uwielbiam tą łopatką manipulować sadzone jajko. Duża łopatka ma rozmiar odpowiedni do dużych filetów rybnych, kotletów, czy wielkiego omletu. Mniejszy rozmiar łopatki używam do drobnych ciastek, małego “mielonego”.

Brzegi tej łopatki są bardzo cienkie, a cała jej nylonowa powierzchnia idealnie elastyczna, dlatego właśnie możesz lekko przycisnąć do powierzchni naczynia i podważyć produkt. Wsunie się pod potrawy na patelniach lub blachach do ciast czy ciastek.

Super się nadaje do zeskrobywania zanieczyszczeń patelni po gotowaniu!

ŁOPATKA OXO – MÓJ “MUST HAVE” W KUCHNI

Łopatka nylonowa OXO jest jednym z moich “obowiązkowych” gadżetów kuchennych. Bardzo często z nich korzystam. Duża jej wersja, jest elementem mojego zestawu naleśnikowego, ale o tym innym razem 😉 Uważam, że warto mieć przynajmniej jedną z nich w swojej kuchni. Bardzo ułatwi życie.0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze